ONLINE RECRUITMENT SYSTEM FOR ECONOMIC EXPERIMENTS

 
THE EASE OF RECRUITMENT

 
Hlavní strana
 Registrovat se
 
Kalendář
 
Pravidla
 
Etické zásady
 
FAQs
 
 O databázi
 Kontakt


Pravidla


Pokud se chcete účastnit experimentů v LABS, musíte se registrovat do naší databáze skrze online náborový systém laboratoře (ORSEE). Součástí registračního procesu je souhlas s následujícími základními pravidly chování:
  • Do databáze ORSEE se můžete registrovat pouze jednou. Registrací několika účtů je mařen náš vědecký výzkum. Každý účastník s více než jedním účtem bude vyřazen ze všech budoucích studií. 
  • Na každou studii bude e-mailem pozván daný počet osob. O tomto počtu rozhoduje výzkumník provádějící studii. Pouze pozvané osoby se smí účastnit studie.
  • Pokud se chcete studie zúčastnit, musíte odpovědět a potvrdit svou účast. Počet míst studie je limitovaný, proto je důležité odpovědět brzy, aby jste se ujistili, že stále existuje volné místo. Důležitá poznámka: Po potvrzení účasti již nemůžete svou odpověď v náborovém systému zrušit. Ještě před odesláním odpovědi si prosím ověřte, že skutečně můžete dorazit.
  • Většinou je pozváno několik osob navíc, aby byl vždy naplněn minimální počet účastníků. Náhradníci za včasný příchod obdrží finanční kompenzaci. Přesnou výši této platby určuje výzkumník dané studie a bude uvedena v e-mailové pozvánce.
  • Účastníci jsou většinou odměňováni na základě toho, jak se během studie rozhodovali. Součástí e-mailové pozvánky je většinou uvedena částka, kterou si odnese průměrný účastník studie. Důležitá poznámka: odměnu za studii nedostane ten, kdo na pozvánku odpověděl potvrzením své účasti, ale v naplánovaný termín se nedostavil. Navíc bude označen/a jako “nedostavil/a se.” Ten, kdo bude takto označen 3x, bude vyřazen z databáze a nebude se moci účastnit dalších studií.
  • Během studie se účastníci musí řídit pokyny výzkumníků. Výzkumníci se představí před začátkem studie.Pokud máte jakýkoliv dotaz nebo nápad jak zde něco zlepšit, napište nám na labs@ujep.cz.